Hakkında

 

2010 yılında Yük.İnş.Müh. Halil İbrahim Pehlivan tarafından kurulan STATEK tasarım, mühendislik ve teknoloji stüdyosu; XX. Yüzyılı geride bıraktırdığımız ilk çeyrekte, endüstri çağının ilkelliğinin izlerini geride bırakmış bir toplumun aksine, dünyayı tekrardan yaşamsal ve elysium zamanına döndermek adına; dijital araçları ve teknolojileri, çağdaş teori, yenilikçi yapı uygulamaları ve mühendislik çözümleri ve çevresel sürdürülebilirlik gelişmeleri kullanan bir yapıyı benimsemiştir.

STATEK mimarlık ve mühendislik stüdyosu sunduğu yaklaşım ilkeleri, çözümler, uygulamaya yönelik mimari yapı tasarımı ve şehir planlama ile birlikte ilgili tüm mühendislik konularında ve yönetiminde geniş ve güçlü bir perspektifle hareket etme bilincindedir. Tasarım çağının anahtar kelimeleri olan Akıllı, Yenilikçi, Sanal Gerçeklik, Sanatsal Estetik buluşlarla Global Yaşam- Simbiyotik birlikteliği kurmuş bir filozofi anlayışındadır.

 

HALİL İBRAHİM PEHLİVAN

Yük. İnş. Müh.

2001 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden Mezun oldu 2009 yılında yüksek lisansını yapan Halil İbrahim Pehlivan 2010 yılında- Statek müh.mim.müş.inş.san.tic.ltd.şti. firmasını kurana kadar Türkiyede BTC ham petrol boru hattı projesinde teknik ofis mühendisi ve özel geçişler şefi olarak, Cezayirde Arzew Deniz suyunu tuzsuzlaştırma ve elektrik üretilmesi projesinde teknik ofis mühendisi olarak ve son olarak yönetici mühendis ünvanıyla büyük yapıların A-Z ye projelendirme çalışmalarında bulunarak Avm, yüksek katlı iş kuleleri, oteller, yurtlar, hastaneler gibi yurt içi ve yurt dışında büyük ölçekli yapıların projelendirilmesini başarıyla gerçekleştirmiştir.ACI, EUROCODE, SNIP şartnamelerine hâkimdir. Deprem mühendisliği alt başlığında yüksek yapıların dinamik davranışları (deprem-rüzgâr) konusunda uzmandır.